Další 3 nabité dny

Pondělní i úterní dopoledne trávili tábornící opět u aktivit, předplacených nebo zvolených. Tenisté chodili na kurty, v úterý je tam navštívili také sportovci. Florbalisté pravidelně navštěvují halu, kde trénují a šikulky batikovaly a vytvářely další krásné výrobky. Dobrodruzi se v úterý věnovali paintballu, kvůli kterému absolvovali také v pondělí večer krátké školení. Ostatní si mohli vybrat například lesní bludiště, sportovní hry v lese, hru o trůny, lesní člověče, nezlob se a další.

 

V pondělí odpoledne vyrazil celý tábor na první celotáborovou hru "Novináři v Nové Pace" a večer pokračovali další hrou, tentokrát v lese a to "Pohádkové dvojice". V úterý odpoledne jsme pro děti připravili hru "Hádankář" inspirovanou soutěží "Pevnost Boyard" a večer se všichni horlivě zapojili do "petkované".

 

Dnes celý tábor vyrazil na celodenní výlet. Před tím, než jsme však stihli vyrazit, přijela kontrola z Krajské hygienické stanice. Hygienik konstatoval, že máme vše v pořádku a pochválil nás.

 

Některé oddíly vyrazily do Lázní Bělohrad a cestou navštívily vyhaslou sopku Hůrku. Další oddíly cestovaly pro změnu na Pecku a koňáci strávili celodenní výlet na hřebčíně. Po večeři jsme pokračovali další hrou pro celý tábor "Obrazárna", která se velmi povedla.

Třetí turnus je rozjetý

Tak třetí turnus jede na plné obrátky. Vše jde podle plánu. Počasí by mohlo být sice lepší, ale nemůže být vše dokonalé. V sobotu ihned po příjezdu proběhl tradiční program, rozdělení do oddílů, sdělení důležitých informací, večeře a seznamování, seznamování a seznamování. Včera a dnes již probíhají během dopoledne aktivity. Šikovné ručičky vytvářely včera výrobky z fimo hmoty a plstěné výrobky a dnes se pustily do pedigu. Sportovci si včera vyzkoušeli Kin-ball a dnes absolvují kruhový trénink v lese. Tenisté dnes vyrazili na kurty a dobrodruzi "bloudí" v lese v bludišti a poté budou hrát "kódy". Koňáci byli včera v hřebčíně a dnes mají možnost vybrat si aktivitu podle svého přání. Pohádkový tábor pokračuje se Štaflíkem a Špagetkou za dalším dobrodružstvím.

 

Včera odpoledne vyšly oddíly do terénu vymýšlet pokřiky, názvy a vytvářet vlajku svého oddílu. Večer jsme pro všechny připravili uvítací diskotéku.

 

Dle informací z oddílu jsou všechny děti spokojené a aktivně se zapojují do všeho, co jsme pro ně připravili.  

Odvoz z druhého turnusu

Jelikož se již velmi rychle blíží konec druhého turnusu, chtěli bychom Vám napsat nejdůležitější informace k odjezdu z tábora.

 

Pokud si přijedete pro dítě individuálně do tábora, předávání dětí bude probíhat mezi 11.30 a 12.00.

 

Příjezd z tábora autobusem je naplánován na čas kolem 14.00 opět ke stanici metra Černý Most.

Rekapitulace 13. 8. 

Včera se celý tábor vypravil na celodenní výlet. Počasí nám přálo, tak jsme ani nemuseli měnit původní plány. Nejmenší oddíly se vypravily na Novopacké vodopády, cestou potkaly i elixír života a viděly krásnou přírodu. Poté, co děti dorazily do Nové Paky, si mohly užít i rozchod ve městě. Dalších pár oddílů se vydalo na hrad Pecku a zbytek šel do Lomnice nad Popelkou přes rozhlednu.

Večer jsme pro děti připravili táborové kasino, děti si mohly vyzkoušet, jaké to je býti gamblerem a sázet získané body na různé hazardní disciplíny. I tato hra se započítala do celotáborové hry a děti se dobře bavily. 

Rekapitulace 11. 8. , 12. 8.

Tak je tu opět krátká rekapitulace posledních dní na táboře. Včera dopoledne se opět, jako je u nás zvykem, rozdělily děti na aktivity a šly se jim věnovat. Tenisté šli na tenis, sportovci sportovat, výtvarkáři se věnovali keramice i malování. Z aktivit, které si děti vybíraly, bylo nejúspěšnější pletení náramků a tvorba výrobků z bužírek. Odpoledne jsme vyrazili na první celotáborovou hru "Novináři v Nové Pace". Po splnění úkolu mohli táborníci navštívit místní obchody a nakoupit si něco dobrého nebo něco na památku. Večer se všichni věnovali oddílovému programu, někteří si už i opékali buřty. 

 

Dnešní velmi úspěšnou aktivitou byl "hon za pokladem", který dopadl úspěšně a poklad byl objeven. Odpoledne i večer jsme pokračovali v celotáborových hrách. Odpoledne všechny skupiny stavěly mapu při lesní hře "Carcassonne". Před chvílí jsme se vrátili z večerní hry v lese, kde jsme hráli "Aku-Aku". Všichni se do všech aktivit a her zapokují s plným nasazením. 

Rekapitulace 10. 8.

11. 8. 2014, 9:40
 
Včera ráno, po rozvičce, úklidu a snídani, proběhlo první rozdělení do aktivit. Výtvarkáři "keramikovali" a koňáci strávili celé dopoledne v hřebčíně. Po obědě a poledním klidu vyrazily všechny oddíly do terénu, vymýšlely název, pokřik a malovaly vlajky. Před nástupem začalo pršet, tak proběhl pod střechou u stolů na stolní tenis. Poté následovala večeře a úvodní diskotéka. Den proběhl v naprosté pohodě, děti jsou suprové a krásně se zapojují do dění tábora. 

První den druhého turnusu

Vše dnes proběhlo v naprostém pořádku, kratičká deštová přeháňka nás nerozházela. Autobusy dorazily bez zpoždění. Po rozdělení do oddílů proběhlo sdělení nejdůležitějších informací, následovala večeře a pak všichni vyrazili seznámit se po oddílech do lesa.